Tréninky pro jednotlivce

Ať už si chcete dračí lodě vyzkoušet sportovně či rekreačně, nebo si jen zacvičit pod vedením a dohledem zkušeného, školeného trenéra, dejte nám vědět! Vítán je každý, sportovec rekreační i profesionální, člověk hledající možnost ulevit přetížené hlavě, přesezenému pozadí i ten, kdo si chce dát do těla víc než jindy. Všichni u nás najdete možnost zatrénovat si a zacvičit si dle svých možností a své úrovně.

Kdy a kde nás najdete?

Trénujeme každé úterý a každý čtvrtek od půl sedmé. Nemáte-li s pádlováním zkušenosti, pak je pro vás vhodnější trénink čtvrteční, jehož část je přímo vyhrazena přípravě nováčků.

To, kde aktuálně trénujeme, záleží na ročním období. Vše potřebné zjistíte v sekci Tréninková základna. Na obou základnách jsou nám poskytované prostory vybavené sociálním zařízením i sprchou a jsou uzamykatelné. Své zlaté rezervy ale stejně nechte doma.

Jak se na trénink přihlásit?

Stačí nám dát vědět telefonicky, emailem nebo zprávou na Facebooku, abychom s vámi počítali.

Jak trénink probíhá?

Tréninky letní i zimní začínají v půl sedmé, je tedy dobré dorazit kolem čtvrt na sedm, aby byl čas na převlečení. Je-li však někdo v časovém presu, není sebemenším problémem na něj počkat, jen je třeba dát včas vědět.

V letní sezóně většinou nejdříve cvičíme cca půl hodiny na břehu. Pokud nemá jedinec ambice a chce si jen zapádlovat, nebude ho do toho rozhodně nikdo nutit. Následně jdeme na 45 až 60 minut na vodu, tudíž trénink, zakončený protažením, končí kolem osmé.

Během zimní přípravy nejprve pádlujeme cca 45 minut ve speciálním kanoistickém bazénu, načež se přesouváme na další tři čtvrtě hodiny do posilovny. Na závěr věnujeme deset až patnáct minut důkladnému protažení. Trénink končí kolem půl deváté.

Co se sebou?

V létě samozřejmě sportovní oblečení, a to takové, u něhož vám nebude vadit, že se namočí. Ač z lodě nevystupujeme mokří od hlavy až k patě, pár kapek na člověku rozhodně ulpí. Nejvíc vody bývá na dně lodi a je dobré s tím počítat při volbě obuvi. Když je teplo, stačí gumové pantofle. Když je chladněji, je lepší mít boty spíše uzavřené. Hodláte-li pojmout cvičení na břehu opravdu poctivě, může být vhodné vzít si pro tento účel sadu oblečení zvlášť, abyste do lodě nešli ve zpoceném.

V zimě jsou dvě sady oblečení nutností, protože v mokrém není radno cvičit. Na bazén stačí tričko, kraťasy a nejlépe žabky, do posilovny si pak vezměte vhodné sportovní oblečení a sálovou obuv. Dobré je mít ručník.