Mistrovství ČR dračích lodí 7. – 9. 9. 2018

Druhý víkend školáky neoblíbeného září proběhl ve znamení draka. Hladinu račické Labe arény čeřily stovky pádel. A některá z nich patřila i nám. V pátek 7. 9. jsme se zúčastnili Mistrovství ČR dračích lodí, a to s posádkami Smallboat MIXED a Smallboat Women. Mezi nejlepšími z nejlepších jsme ani nedoufali v pohárové žně, ale chtěli jsme ukázat, že existujeme a že se s námi do budoucna musí počítat. A tenhle cíl jsme splnili. Asi (upřímně nevím, nikoho jsem se na to neptal; pozn. autora). Ale my si to myslíme. Asi (na to jsem se taky nikoho neptal; pozn. autora).
Ženy, překvapení z Olšovce, zajížděly slušné jízdy a vyjely 9. místo na 200m trati. Na 2 km tryzně se kously a makaly až do konce a potvrdily 9. místo. Mixy, oslabené o dva zraněné závodníky, si také nevedly špatně, jelikož se náhradníci chopili šance a rvali se o místo na výsluní. Splnili jsme cíl a skrz rozjížďky jsme se probojovali do Finále A. Dojeli jsme na chvostu, ale poměrně spokojení – 7. místo. Dvoukilák byl horší. Ale co, i z toho 10. místa si vezmeme spoustu zkušeností, ne?
Když se to vezme kolem a kolem, měli jsme parádní den. Aby ne, když jsme nemuseli do práce. Na příští rok nahodíme sval a ukážeme ostatním, že pádlujeme naplno! Pádluj, nebo zemři!
Howgh (domluvil jsem; pozn. autora).